FONTANNY PŁYWAJĄCE KASCO MARINE
SERIA EJF

Seria EJF
Wybór spośród kilku dysz o różnych obrazach wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je wymieniać w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodnego czy też oczekiwanego poziomu napowietrzania.


25 sierpnia 2020
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą - ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
Seria EJF

2400 EJF

3400 EJF

4400 EJF

8400 EJF

2.3 EHJF

3.1 EJF

3.3 EHJF

5.3 EHJF

Dysze Premium

Zestaw oświetleniowy LE 275

Zestaw oświetleniowy LE 375

Katalog Produktów
KASCO MARINE

        3.1 EJF to pływającą fontanna napowietrzająca, idealnie nadająca się do zastosowania na większych zbiornikach lub gdy pożądany jest przyciągający uwagę szeroki wybór okazałych obrazów wodnych.

Jednostka posiada certyfikat CE umożliwiający sprzedaż produktu na terenie Unii Europejskiej.

Standardowo oferowana jest z sześcioma wymiennymi dyszami tworzącymi różne obrazy wodne. Może być też używana bez zamontowania dyszy, co pozwala uzyskać kolejny obraz wodny. Pompa podnosi strumień wypływającej wody do wysokości ponad 6,1 m i 12,2 m średnicy.

Wybór spośród siedmiu obrazów wodnych sprawia, że możecie Państwo dowolnie je stosować w zależności od upodobań, warunków atmosferycznych, kształtu zbiornika wodnego. Jest to model precyzyjnie zbudowany dla zmaksymalizowania poziomu napowietrzenia wody oraz zapewnienia maximum polepszenia jakości wody w Państwa stawie czy jeziorze.

Poprzez napowietrzanie fontanna:
- znacznie poprawia jakość wody w każdym zbiorniku,
- podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując
  polepszenie warunków bytowania ryb i ich ogólnej kondycji,
- powoduje ciągły ruch wody przyspieszając rozkład materiałów
  organicznych (np. liści),
- hamuje rozwój alg i pomaga zmniejszyć populację komarów.
Aby uatrakcyjnić wrażenia wizualne w godzinach wieczornych model 3.1 EJF można wyposażyć w zestaw oświetleniowy LE-375 zasilany niskim napięciem 12V.

Zestaw oświetleniowy LE-375 wyposażony jest w trzy wykonane z brązu oprawy zawierające żarówki halogenowe o mocy 75W. Transformator zestawu oświetleniowego jest zintegrowany z systemem, więc nie jest wymagane dodatkowe okablowanie. Wystarczy podłączyć go do prądu i cieszyć się z fantastycznego widoku, gdy fontanna pracuje po zapadnięciu zmroku. Oświetlenie ożywia obraz wodny, a spadające krople wody w blasku halogenów sprawiają wrażenie deszczu migoczących klejnotów.

CECHY I ZALETY MODELU 3.1 EJF

7 obrazów wodnych w cenie kompletu pozwala na dowolne aranżowanie wyglądu zbiornika wodnego w zależności od potrzeb i własnego gustu

Wydajność / Niski pobór mocy: najwyższa wydajność przy niskim zużyciu energii w porównaniu do konkurencyjnych jednostek. ( 13,2 A na 230V) zapewnia niskie koszty eksploatacyjn

Odporna na zanieczyszczenia: zastosowanie unikatowego sposobu wypływu wody z dyszy sprawia, że jest to model najbardziej odporny na wpływ zanieczyszczeń zawartych w wodzie. Z powodzeniem funkcjonuje w płytkich zbiornikach o głębokości zaledwie 61 cm.

Mocny silnik: produkt dostępny jest z silnikiem 230V/50 Hz. Przyjazny środowisku model wyposażono w wewnętrzne mechaniczne uszczelnienie i uszczelkę zewnętrzną dla ochrony przed przeciekami oraz górne i dolne łożyska kulkowe o przedłużonej trwałości smarowane olejem dla doskonałego chłodzeni

Odporna na korozję: dzięki wykorzystaniu specjalnej anody cynkowej oraz zastosowaniu wykonanych ze stali nierdzewnej zewnętrznych elementów pompy i osprzętu, fontanna może pracować w słonowodnym lub agresywnym środowisku

Łatwa w utrzymaniu: czyszczenie obudowy silnika przeprowadza się raz do dwóch razy w roku. Cynkową anodę wymienia się, gdy jest widocznie zużyta (zużycie zależy od stopnia agresywności wody-zbiorniki słodkowodne średnio co dwa lata)

W pełni przetestowana: posiada wymagany na terenie Unii Europejskiej certyfikat CE

Zasilanie: producent proponuje zakup fontanny w wersji:

  • 3.1 EJF 000 z kablem o długości 1 m i hermetycznym, podwodnym złączem kablowym     umożliwiającym przedłużenie kabla zasilającego.


    Kotwiczenie: do fontanny dołączono dwie 15 metrowe, plecione, nylonowe cumy.

    Gwarancja 24 miesiące.

    Wyprodukowana w USA.

Dane techniczne fontanny KASCO MARINE 3.1 EJF

Dane Techniczne 3.1 EJF 000
Moc 2,2 kW
Napięcie 230V/50Hz
Natężenie 13,2 A
Minimalna głębokość wody 61 cm
Masa fontanny (pływak + pompa) 57,2 kg
Masa pływaka 25,2 kg
Masa Pompy 32,0 kg
Wymiary pływaka
(długość x szerokość x wysokość)
91,1 cm x 66,0 cm x 45,7 cm
Wymiary pompy (średnica x wysokość) 25,4 cm x 63,5 cm
Rodzaj przyłącza hermetyczne podwodne złącze kablowe
Rodzaj obrazu wodnego Lipa Sekwoja Kolumnowa Wierzba Jałowiec Świerk Brzoza Sekwoja
wymiary (wysokość x średnica) 4,1 m x 9,8 m 6,1 m x 0,9 m 3,6 m x 8,2 m 2,7 m x 12,2 m 5,8 m x 2,1 m 3,0 m x 4,0 cm 4,6 m x 3,0 mObraz wodny Lipa
obraz wodny "Lipa"
Obraz wodny Sekwoja
obraz wodny "Sekwoja"
Obraz wodny Wierzba
obraz wodny "Wierzba"
Obraz wodny Jałowiec
obraz wodny "Jałowiec"

Obraz wodny Świerk
obraz wodny "Świerk"
Obraz wodny Sekwoja Kolumnowa
obraz wodny
"Sekwoja Kolumnowa"
Obraz wodny Brzoza
obraz wodny "Brzoza"

      fontanna pływająca, fontanna, oświetlenie fontannowe webmaster